A "webezés" hobbinak indult - ráadásul nem is az én hobbim volt, hanem a férjemé. Én gyerekkoromban orvos szerettem volna lenni, de végül egy kanyarral a bölcsészkaron kötöttem ki, és az egyetemi évek alatt középkori vallástörténettel foglalkoztam, diplomamunkámat is ebben a témában írtam Antikrisztus, messiás, utolsó császár - II. Frigyes a középkori eszkatológiában címmel. Majdnem ledoktoráltam, de a második gyermekem születésekor búcsút mondtam az egyetemi pályafutásomnak, babáztam és angolt tanítottam.
2004-ben adminisztratív okokból a Gábor Dénes Főiskolán kötöttem ki, informatikus szakmérnök szakon. "Papírgyűjtő" akciónak indult, de itt kezdtem el én is komolyabban érdeklődni a számítógépek világa iránt. Mindig szerettem a matekot, a logikát, a suliban a programozás fogott meg leginkább. Persze ott csak alapokat tanultunk, mindenről egy kicsit, de ez az induláshoz pont elég volt.
A megszerzett tudást először egy fejlesztő cég helpdesk munkatársaként tudtam kamatoztatni - gyakorlatilag tolmácsolni kellett az ügyfelek és a programozók között, mert hiába beszéltek mindannyian magyarul, nem nagyon értették egymást. Itt tanultam meg specifikációt írni, kideríteni, hogy az ügyfél mit szeretne (ahelyett, amiről beszél), mire lenne tényleg szüksége, és a programot ugyan nem tudtam megírni, de annyit tudtam, hogy a programozó ne tudjon lerázni azzal, hogy "ezt nem lehet". Mindent lehet. Kérdés, hogy mennyi idő alatt és mennyiért, és hogy tényleg szükséges-e :)
2007 óta dolgozom egy fordítóirodának, amely egy világcég programjait magyarítja. A férjem akkoriban kezdett weboldalakat készíteni a haveroknak, aztán a haverok ismerőseinek, és 2009-ben találta meg a Joomlát. Mellette tanultam bele, és 2011 nyarán, mikor nem ért rá, elkészítettem egyedül az első Joomla! alapú honlapot. Az ügyfélköröm elsősorban ismeretségeken alapul, először voltak az ismerősök, aztán az ismerősök ismerősei, akik már ügyfelek lettek, aztán jöttek az ügyfelek ügyfelei és ismerősei. Jelenleg körülbelül 70 weboldalt tartok karban, ezek döntő része "társadalmi munka" - alapítványok, jógás közösség, olyan célokkal, amelyeket tisztelek és szívügyemnek tartom, hogy a tudásommal gratis támogassam.